Piktogramy a ikony

 

   Integrovaný LED zdroj

Moderní technologie LED integrované v některých svítidlech dávají spoustu světla při úspoře elektrické energie, tedy vysoký výkon s nízkým příkonem. Zdroj je součástí svítidla a nelze ho měnit. Výrobci poskytují k takovému osvětlení obykle prodlouženou záruku až 5 let.

 

            Prodloužená záruka 5 let

Ke svítidlům s integrovanými LED zdroji výrobci nabízejí prodlouženou záruku 5 let oproti zákonné záruční lhůtě 24 měsíců. Tato garance se nevztahuje jen na LED zdroj a vinutí, ale také na stálobarevnost a použité materiály.

 

   Efekt roztýleného teplého bílého světla

Teplota barvy světla se může různit a udává se v jednotkách Kelvin (K). Žárovky s nízkou hodnotou teploty světla v Kelvinech poskytují hřejivé, přívětivější světlo, zatímco žárovky s vyšší hodnotou přinášejí chladné světlo, které působí energičtěji. Tento světelný zdroj nabízí teplé bílé světlo vytvářející útulnou atmosféru vhodnou pro odpočinek a relaxaci.

 

Odraz tónu světla

    Kompatibilní s většinou nástěnných stmívačů/

                                        Plynule stmívatelné pomocí dálkového ovladače/

                                        Integrovaný stmívač přímo na svítidle

Toto svítidlo disponuje nejmodernější technologií a funguje s většinou nástěnných stmívačů. Můžete tak regulovat intenzitu svitu podle potřeby. Jednoduše použijte svůj aktuální stmívač nebo jakýkoli jiný.

Některá svítidla jsou dodávána s dálkovým ovladačem, který umožňuje svítidlo nejen zapnout/ vypnout, ale i plynule stmívat či dokonce měnit odstín bílého nebo barevného světla.

Stolní a stojací lampy s možností stmívání světla mají tlačítko pro regulaci intenzity svitu přímo na svém těle nebo na přívodním kabelu.

 

  Efekt svitu svíčky

Některá svítidla mají možnost přepnutí do módu svitu, který simuluje jemné mihotání plápolající svíčky. Jedná se obvykle o lampičky CandleLight z kategorie intimního osvětlení, nebo moderních venkovních luceren.

 

16 miliónů odstínů barev světla

Efektní dekorativní svítidla řady Philips LivingColors jsou jedinečná nejen svým designem, ale především spektrem barevného světla, které nabízejí. Vybraná svítidla Philips LivingColors poskytují až 16 miliónů odstínů světla v různých tónech a intenzitách barevného a bílého světla. Je možné nastavit jak konstatní svit, tak jemné přecházení barev. Pomocí světla tak můžete jednoduše měnit atmosféru v místnosti.

 

Výběr z 64 barevných možností světla

Dekorativní svítidla řady Philips LivingColors zaujmou jak svým designem, tak zejména možnostmi výběru z nabídky barevného světla. Vybraná svítidla Philips LivingColors nabízejí až 64 odstínů světla v různých tónech a intenzitách barevného a bílého světla. Jednoduše tak měníte atmosféru v místnosti podle potřeby a nálady, ať už zvolíte konstatní svit nebo jemný přechod barev.

 

  Okamžitý start

Světlo svítí okamžitě po jeho zapnutí naplno, tedy vydává okamžitě 100 % svého světelného výkonu. Nemusíte čekat na žádné pozvolné žhavení a ihned po rozsvícení si užíváte plného svitu.

 

Skvělý světelný výkon i při nízkých teplotách

Venkovní svítidla jsou kontsruována tak, aby odolala nepříznivým vlivům počasí i velmi nízkým teplotám. LED svítidla mají okamžitý 100 % výkon bez blikání i v mrazivě chladném počasí.

 

  Fluorescenční žárovky s úsporou energie

Výhodou fluorescenčních zdrojů je energetická účinnost. Fluorescenční svítidlo spotřebuje jen jednu pětinu energie běžné žárovky. Pokud nainstalujete do svého domova fluorescenční svítidla Philips a nahradíte standardní žárovky, ušetříte až 80 % elektrické energie.

 

  Šetří energii

Úsporné žárovky a zářivky, fluorescenční zdroje a LED diody jsou moderními zdroji světla s nízkou ekologickou a ekonomickou zátěží. Je dobré na úsporu energie myslet při výběru svítidel, protože tak můžete ušetřit až 80 % nákladů na elektrickou energii.

 

  Intuitivní ovládání barevného světla přímo na svítidle

Tato svítidla řady Philips LivingColors mají na svém těle integrovaný ovladač, pomocí kterého lze jednoduše regulovat barevný svit dětské lampičky. Ovládání je intuitivní a děti ho velmi rychle pochopí a bude je bavit. Snadno si tak mohou měnit atmosféru ve svém pokojíčku podle potřeby.

 

   Dotykové ovládání na svítidle

Některá svítidla s integrovanými moderními technologiemi mají na svém těle dotykové ovládání pro zapnutí/ vypnutí a obvykle i pro regulaci intenzity svitu nebo dokonce možnosti změny barvy bílého či barevného světla.

 

Tlačítko pro zapnutí/ vypnutí na výrobku

Svítidlo obsahuje integrovaný vypínač přímo na svém těle pro jednoduché zapnutí nebo vypnutí.

 

Vypínač na přívodním kabelu

Vypínač pro rozsvícení/ zhasnutí světla lampy nebo lampičky umístěný na přívodním kabelu.

 

Bezpečné použití pro děti

Při výrobě svítidel určené pro děti je pečlivě dbáno na výběr kvalitních a odolných materiálů tak, aby použití pro děti bylo maximálně bezpečné. Taková svítidla nemají ostré hrany, jsou bytelnější a při použití integrovaných moderních LED technologií zůstávají i při dlouhém svitu chladná.Flexibilně nastavitelný tok světla

Spotová svítidla s možností nastavení toku svitu pod určitým úhlem jsou velice žádaná pro svou flexibilitu a kompaktnost. Můžete tak jednoduše nasvítit jakýkoli detail v interiéru podle aktuální potřeby.

 

Přesně směrované světlo pod daným úhlem

Některá svítidla mají přesně směrované světlo po určitým úhlem udávaným ve stupních. Jsou tak vhodná pro konkrétní nasvícení plochy pod svítidlem.

 

   Flexibilně nastavitelná výška při instalaci

Většina závěsných svítidel má možnost snadno nastavit při jejich instalaci délku zavěšení. Můžete tak jednoduše regulovat tuto výšku dle potřeby.

 

Kvalitní materiály

Při výběru materiálů pro výrobu svítidel je velmi pečlivě dbáno na jeho kvalitu a odolnost dle účelu a použití. U svítidel označených tímto symbolem si můžete být jisti nejen kvalitou použitých materiálů, ale i vysokou kvalitou zpracování.

 

   Vyrobeno z odolného plastu

Svítidlo je vyrobeno z odolného plastu, je robustní a jeho použití je zcela bezpečné i pro děti.

 

    Pohybový senzor

Čidlo pohybu bývá ve svítidlech integrované, ale je možné takový senzor dokoupit a připevnit ke stávajícímu osvětlení. Je vhodné pro některá interiérová světla jako například na chodbě, schodišti anebo v garáži. Ale největší uplatnění nacházejí pohybové soumrakové senzory (PIR) u venkovních svítidel. U některých typů čidel je možné nastavit jejich úhel a vzdálenost záběru a dobu svitu.

 

Patentovaný systém Philips click!FIX

Svítidla s tímto symbolem mají integrovaný patentovaný systém Philips click!FIX pro velmi snadnou instalaci ve 4 krocích.

 

Snadná instalace

Toto svítidlo se instaluje velmi jednoduše, navíc je součástí dodávky i příslušenství (imbusový klíč apod.), které vám zapojení osvětlení ještě více usnadní.

 

     IP krytí vhodné pro koupelny

                   

IP krytí

Obecně platí, že číselný údaj o stupni krytí IP je dvoumístné číslo, které musí být dle České státní normy ČSN EN 60 529 stanoveno pro každé svítidlo. 1. číslice informuje o odolnosti elektrospotřebiče proti vniknutí pevného cizího tělesa a nebezpečným dotykem. 2. číslice určuje stupeň voděodolnosti. Bližší informace se dozvíte ZDE.